Home » Fără categorie » ŞCOALA ŞI-A DESCHIS DIN NOU PORŢILE PENTRU VOI

ŞCOALA ŞI-A DESCHIS DIN NOU PORŢILE PENTRU VOI

 

Dragi copii,
Bine aţi revenit la şcoală după o vacanţă binemeritată .
Păşiţi acum într -un nou an şcolar,2017-2018, în care veţi descoperi noi taine ale lumii sprijiniţi şi îndrumaţi  de dascălii voştri dragi. Truda aceasta nu vă va fi în zadar, căci satisfacţiile şcolare vor veni prin tot ce veţi dobândi bun, frumos şi folositor pentru mintea şi inima voastră.
Trăim într-o lume aflată într-o expansiune accelerată  a cunoaşterii şi civilizaţiei, cu care trebuie să ţinem pasul. Şcoala vă va ajuta prin tot ce învăţaţi, să aveţi instrumentele necesare pentru a face faţă la această provocare continuă de adaptare la nou.

Dragi părinţi,
Copiii pe care-i educăm sunt o   investiţie făcută pentru viitor. Roadele strădaniilor noastre vor fi spre adevărată bucurie şi totodată o măsură a educaţiei pe care vom reuşi să le-o dăm împreună. De aceea vă  invităm  să fim uniţi în efortul educaţional, pentru ca generaţiile formate în această şcoală să fie un prilej de mândrie şi satisfacţie pentru fiecare dintre noi.
La început de an şcolar, vă urez tuturor multă sănătate, putere de muncă încununată cu satisfacţii şi să privim cu încredere viitorul apropiat.

Conducerea Şcolii Gimnaziale Ostra